Lifting a liposukcja – co wybrać?

lifting.krakow

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze i tańsze. Najczęściej decydujemy się na te mniej inwazyjne, zazwyczaj są tańsze i nie wymagają hospitalizacji. Maja jedną wadę – trzeba je powtarzać, aby efekt był stale widoczny.

Jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów są lifting oraz liposukcja.  Ten pierwszy nie zawsze wymaga użycia skalpela. Mniej inwazyjnymi zabiegami tego typu jest termolifting i wolumetria.  Klasyczny lifting chirurgiczny ma na celu podniesienie i naciągnięcie zwiotczałej skóry twarzy, poprawę jej konturu, pozbycie się zmarszczek. Zabieg jest dość bolesny, wymaga hospitalizacji i może mieć przykre powikłania w postaci porażenia nerwów twarzowych i wypadania włosów.

Są to jednak skrajne przypadki, zazwyczaj jeśli zabieg przeprowadzany jest w dobrej klinice, u doświadczonego chirurga, ryzyko tego typu powikłań jest minimalne.  Liposukcja pomaga pozbyć się tłuszczu z pewnych rejonów ciała. Polega na odessaniu tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonuje się odessanie tłuszczu z brzucha, ud oraz boków ciała. Znacznie rzadziej zabieg dotyczy szyi, ramion czy pleców. Odsysanie tłuszczu niesie za sobą pewne działania niepożądane, dlatego decyzja o zapisaniu się na zabieg powinna być podejmowana wtedy, gdy tłuszczu nie da się pozbyć w żaden inny sposób.

Ważne, aby i w tym przypadku wybrać bardzo dobrego, doświadczonego lekarza, inaczej operacja może się skończyć zniekształceniem sylwetki. Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty i zmienić życie pacjenta, trzeba jedynie pamiętać, aby ich wykonanie powierzyć właściwym osobom.

Lifting Kraków już teraz!