zegarki

Obecnie moda odgrywa znaczącą, jak nie najważniejszą rolę, zwłaszcza w życiu wielu kobiet. Codziennie w galeriach handlowych, w których znajdują się sklepy odzieżowe, obuwnicze, ale również gdzie jest jubiler, można spotkać wiele osobników płci pięknej, przeglądających najbardziej interesujące według nich przedmioty. Nurt ten ewoluował na przestrzeni wieków, zmieniając się bardzo dynamicznie. Ale czym tak właściwie jest moda?zegarki
Najzwięźlej mówiąc, jest to potrzeba naśladowanie innych, aby identyfikować się z nimi, jest to psychiczna ochota identyfikowania się z innymi. Trend ten może być również rozumiany jako pojęcie stylu, jednocześnie nie będąc jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Kojarzy się głównie z modnym ubiorem, wyglądem, sposobem zachowania, lecz także może być to styl muzyczny, artystyczny, jak również światopogląd czy określony sposób postępowania. Ogólnie ujmując, jest to styl życia, który stał popularny w jakimś czasie i danym środowisku. W węższym znaczeniu odnosi się do projektowania ubioru. Moda posiada grupę, która często inicjuje jakąś formę ubioru, następnie reklamuje ja, aż do momentu naśladownictwa przez pewną część społeczeństwa (mniejszą lub większą).
Nie tylko kobiety lubią „stroić się” w galeriach czy przeróżnych sklepach z biżuterią. Również mężczyźni mają swoją ulubioną modę. Wiele z nich odwiedza jubilerów, chcąc pooglądać różne tańsze lub droższe zegarki (Kraków Łodzińscy). Istnieje przekonanie, że prawdziwy facet powinien posiadać swój własny zegarek. Osobniki płci męskiej również kochają wręcz podróż do salonów samochodowych czy sklepów elektronicznych, gdzie mogą nabyć rzecz która ich uszczęśliwi.