oświetlenie led oświetlenie led

Oświetlenie LED

oświetlenie ledDzisiaj oświetlenie to już nie tylko zwykła żarówka w odróżnieniu jedynie na zwykłą i energooszczędną. Nowoczesna technika oświetleniowa to moduły LED. Moduł LED składa się z diod elektroluminescencyjnych zamontowanych na listwie. Moduły są oferowane w różnych kształtach i rozmiarach.

Płytki drukowane, na których umieszczone są diody mogą być przycięte do rożnych rozmiarów. Moduły LED to dzisiaj oświetlenie dopasowane do naszych potrzeb, możliwość zamontowania ich w każdym miejscu, gdzie tylko chcemy sprawia elastyczność ich rodzajów, produkowanych dzisiaj przez producenta.

Oświetlenie takie jest długotrwałe i energooszczędne, jest przy tym bezpieczne dla środowiska i otoczenia. Najczęściej stosuje się je przy reklamach, to właśnie dzięki oświetleniu LED świecą wielkie tablice podświetlane i świetlne. Moduły LED dzięki idealnie białemu i wyrazistemu świeceniu białym światłem mogą być stosowane jako efekty dekoracyjne do szaf, wnęk, nad szafkami. Zaś kolory, w jakich świeci oświetlenie LED jest przeróżne, istnieje możliwość łączenia bieli z kolorami i możliwość pomieszania innych kolorów ze sobą, daje to wtedy ciekawy efekt w oświetleniu.

Należy również pamiętać, że układy elektroniczne są wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne, dlatego używając takiego oświetlenia, przed zainstalowaniem powinniśmy się dobrze zapoznać z broszurą informującą o ochronie elektrostatycznej otrzymanej od producenta. Moduł LED użyty dzisiaj w oświetleniu daje niespotykane efekty i cieszy się dobrą opinią.