przewijak dla niemowląt przewijak dla niemowląt

Przewijak dla niemowląt – obowiązkowy element wyprawki dla dziecka

Wyprawka dla niemowlaka. Ostanie tygodnie ciąży są dla młodej matki nie lada wyzwanie Obok coraz większej niecierpliwości i stresu związanego z niedalekim rozwiązaniem pojawia się niepewność, czy wyprawka dla niemowlaka została dobrze skompletowana.
Dobrze jest wcześniej, najlepiej na początku ciąży przygotować listę rzeczy niezbędnych. Można też wykorzystać listy przygotowane przez blogerki parentingowe. Co powinno się na takiej liście znaleźć? Na pewno powinny się tu znaleźć łóżeczko, wózek, fotelik samochodowy, przewijak dla niemowląt, wanienka i myjka, ubranka i pieluszki, koc, pościel do łóżeczka i do wózka, kosmetyki do pielęgnacji, przybory do karmienia i laktator, mata, zabawki do powieszenia nad łóżeczkiem i całe mnóstwo innych gadżetów.

Część z tych produktów można kupić później, lepiej jednak rozłożyć sobie zakupy w czasie i systematycznie zapełniać pokój dziecka. Na początku najlepiej zrobić remont i rozplanować pomieszczenie. Umieścić w nim łóżeczko, komodę na ubranka, przewijak dla noworodka. Dalej można myśleć nad wyposażeniem dodatkowym w pokoju niemowlęcym, doposażając go w nocną lampkę, fotel dla karmiącej matki, stolik.

Część elementów wyprawki można dostać z drugiej ręki, inne jak na przykład kosmetyki, pieluszki tetrowe czy butelki dokupimy nowe. Używane mogą być ubranka, zwłaszcza, ze w tych najmniejszych dziecko używać będzie najwyżej miesiąc. W zależności od pory roku, a jakiej przyjdzie na świat noworodek, te najmniejsze ubranka też będą różne. Latem postawimy na przewiewne czapeczki, i body bez rękawów, zimą potrzebować będziemy ciepłych czapeczek, sweterków, kombinezonów i grubych śpioszków.