Różne style aranżacji wnętrz

aranżacja wnętrz

Styl w jakim zechcemy zaaranżować wystrój własnego domu zależy od naszych upodobań. Projekt pomieszczenia może zakładać różne wersje. Ważne jest to, by wybrać taką wersję aranżacji, co do której czujemy upodobanie.

aranżacja wnętrzPoniżej krótkie opisy różnych aranżacji wnętrz przygotowane przez eksperta z biura projektowego Orange Studio.

-Aranżacja wnętrza w stylu klasycznym cechuje się prostotą i uniwersalnością. Taki styl wybierają tradycjonaliści. To również opcja dla tych osób, które cenią sobie spokój i nie przepadają za zmianami.

– W stylu tradycyjnym cechuje uniwersalność, prostota, praktyczność i przestronność. Taki styl daje możliwości zestawianie ze sobą różnych elementów wystroju mieszkania. W takim stylu każde zestawienie przedmiotów pasuje. Aranżacja wnętrza w stylu tradycyjnym daje możliwość wykazania się kreatywnością.

– Styl skandynawski, to aranżacja wnętrza, gdzie dominuje kolor biały. Głównie w takim kolorze są meble i dodatki. Zaletą stylu skandynawskiego jest uniwersalność. Biała aranżacja daje poczucie elegancji, lecz także jednostajności.

– Aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym zakłada przestronność i nieograniczony dostęp światła. Tak zaaranżowany dom pasuje dla osób ceniących elegancję, przestronność i uniwersalność.

– Awangardowy styl jest trudny do zdefiniowania. Jest oryginalny, niebanalny i różnorodny. Odpowiada osobom, które cenią indywidualizm i lubią otaczać się nietypowymi przedmiotami. Jak i osobom, które popierają różnorodne zestawienia przedmiotów i mebli.

– Styl rustykalny, czyli dawny wiejski. Aranżacja wnętrza w tym stylu jest dość surowa. Cechuje go prostota i natura. Wystrój stanowią wyroby rękodzielnicze.

– Styl naturalny jest bliski osobom, które cenią piękno, spokój i praktyczne aranżacje. W ich domach dominują kolory ciepłe, proste przedmioty i naturalne elementy wystroju wnętrz.