roże pomarszczone - rosa rugosa roże pomarszczone - rosa rugosa

Zadbaj o wspaniały wygląd swojego ogrodu

Nowy dom, urządzanie wnętrz, dobieranie dekoracji – wszystko to cieszy za pewne każdego, kto do tej pory nie mógł mieszkać na swoim. Wprowadzając się do domu zyskujemy nie tylko komfortową przestrzeń do życia, ale i niejednokrotnie zyskujemy teren zielony do samodzielnego zagospodarowania. Możemy posadzić własne krzewy, drzewka czy sadzonki róż – wybór należy tylko do nas.

Trzeba zaznaczyć, że wiele osób właśnie w momencie przeprowadzki do domu z ogrodem odkrywa w sobie olbrzymią pasję ogrodniczą, zaczyna poznawać nowe róże, bądź inne ciekawe gatunki roślin, aranżować przestrzeń, dowiadywać się o chorobach i szkodnikach poszczególnych gatunków krzewów róż sadzonych w ogrodzie.

W jakie róże do ogrodu zainwestować?

Pomimo coraz większej ilości egzotycznych krzewów dostępnych do kupienia w postaci sadzonek, tak naprawdę pasjonatów ogrodnictwa ciągnie do klasyki, która jest sprawdzona, i którą oczywiście są na pierwszym miejscu róże.

Aranżując ogród warto więc wydzielić skwer, na którym znajdą się różnorodne sadzonki róż – mogą to być róże rabatowe lub parkowe czy nawet taka – http://hyzowie.com/21-rosa-rugosa – rosa rugosa inaczej mówiąc róża pomarszczona. Jeśli zaś planujemy zakup pergoli to nawet pnące.

roże pomarszczone - rosa rugosa

Kupując róże warto skupić się nie tylko na jej kolorze, ale i na odmianie. Ciekawe odmiany warte uwagi to rosen tantau lub też wspomniana wcześniej rosa rugosa, zwana także różą japońską. Warto eksperymentować, aby przekonać się jaki gatunek będzie się u nas najlepiej prezentował.

Oczywiście, to o czym nie możemy zapominać to odpowiednie środki ochrony roślin oraz systematyczne ich nawożenie, czyli dostarczanie im wszelkich niezbędnych składników pokarmowych.