Centralny odkurzacz – dobra pomoc przy sprzątaniu

odkurzacz centralny Variovac

Osoby, które mają naprawdę duży dom nie zawsze mają czas i ochotę, żeby podczas sprzątania ciągnąć za sobą odkurzacz przez wszystkie pomieszczenia. Zresztą samo przepinanie wtyczki z gniazdka do gniazdka potrafi być męczące, bo przecież żadne urządzenie nie ma tak długiego kabla, by starczyło go na cały dom.

odkurzacz centralny VariovacRozwiązaniem, które pozwoli na zaoszczędzenie czasu i energii jest odkurzacz centralny. Jest to gadżet, który z pewnością umili pracę każdej pani domu. Główny zbiornik na śmieci znajduje się na ogół w piwnicy, a specjalne rury doprowadzone są do każdego pomieszczenia w domu. Wyloty rur do złudzenia przypominają gniazdka elektryczne, ponieważ mają podobną wielkość i są umiejscowione na dole ściany, tuż nad podłogą. Do otworów przymocowany jest elastyczny wąż, a sam otwór zamykany za pomocą klapki. Na końcówkę węża podczas odkurzania nakłada się najzwyklejszą na świecie metalową rurkę z odkurzacza.

Zakup urządzenia warto zaplanować jeszcze w czasie projektowania domu, ponieważ później jego montaż także jest możliwy, ale wiąże się z kuciem tynków i sporymi przeróbkami. Ponadto sporym plusem tego rozwiązania na pewno jest brak hałasu, dzięki czemu nie trzeba włączać dźwięku w telewizorze lub radiu na maksymalne natężenie. Śpiące dziecko również się nie obudzi.

Odkurzacz centralny Variovac nie jest również jakimś specjalnie sporym wydatkiem. Koszt zakupu głównego zbiornika zaczyna się już na poziomie tysiąca kilkuset złotych. Oczywiście są również droższe modele, ale ważne że kupując takie urządzenie nie trzeba przepłacać.