funeral funeral

Jak sprowadzić ciało zza granicy?

Sytuacja, w której umiera ktoś bliski na pewno jest ogromną tragedią dla każdego z nas. Ciężko jest się z tym pogodzić i ciężko jest z tym żyć. Mawia się niby, byśmy śpieszyli się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą, ale i tak, nawet gdybyśmy swoim bliskim poświęcali możliwie dużo czasu, to nigdy nie jesteśmy przygotowani na ich odejście.

Tym bardziej przykro jest wtedy, gdy odchodzi ktoś, z kim czujemy, że nie mieliśmy wystarczającego kontaktu. Nie zawsze następuje to z naszej winy, no ale przecież nie możemy nic poradzić na to, jak układa się życie i jakie koleje losu przygotowuje dla nas. Mowa tu choćby o sytuacji, że ktoś z naszych bliskich żyje i pracuje za granicą i niespodziewanie odchodzi na wskutek jakiejś nagłej choroby lub wypadku. Bardzo ciężko jest to znieść, wiedząc, że miało się z nim tak ograniczony kontakt.
Najpewniej jednak będzie tak, że zdecydujemy się tą bliską osobę pochować w Polsce, skoro tu się urodziła i tu miała swoją rodzinę. Problemem może być jedynie przewóz jej ciała do kraju, bo jak wiadomo, nie jest to logistycznie łatwa operacja. Oczywiście, nie powinniśmy się tym zajmować sami (pomijając już fakt, ilu zezwoleń to wymaga), a zamiast tego zlecić takie działanie profesjonalnej firmie, która oferuje właśnie międzynarodowy transport zmarłych. Firma taka posiada specjalnie przystosowane pojazdy do takich zadań, gdzie cały przewóz odbywa się bezpiecznie oraz z pełnym poszanowaniem pamięci zmarłego. Firma taka bierze też na siebie wszelkie formalności, zarówno w kraju jak i za granicą, przez co my sami nie musimy się już o nic dodatkowo martwić i głowić.

Zobacz: Międzynarodowy transport zmarłych | Epitafium-przewozy.pl