dziecko dziecko

Jak zapewnić swojemu niemowlęciu długi głęboki sen?

Sen dla naszego maluszka jest najważniejszą potrzebą na początku jego życia. My jako jego rodzice musimy mu zapewnić odpowiednie warunki do snu. Przede wszystkim zapewniamy mu spokojne i ciche otoczenie. Jeżeli jest już trochę starszy (3-4 tygodnie) możemy mu dać smoczek na noc, ponieważ smoczek bardzo uspokaja. Dziecko nie może iść głodne spać, ponieważ będzie się cały czas budziło – czego nie chcemy. Warto przed snem nakarmić, najlepiej piersią. Co jeszcze wpływa nas en dziecka?

Na sen dziecka wpływa również jego otoczenie. Nawet materiał z którego wykonana jest kołderka może mieć na to wpływ, dlatego warto kupić kołdrę dobrej jakości. Kołderka musi być antyalergiczna, bo taka jest najbezpieczniejsza dla malca. W spokojnym śnie naszego niemowlaczka przyda się również baldachim na łóżeczko. Jest on wielozadaniowy, może spełniać funkcje dekoracyjna, chronić małego itp. Dzięki baldachimowi nasze dziecko przestanie się interesować przedmiotami wokół niego i będzie zajęty usypianiem. Niektóre dzieci lubią jeżeli są zawinięte w becik, za to niektóre jeżeli mają luźne rączki.

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w ochraniacze do łóżeczka które zapobiegają wsadzania ręki w szczebelki łóżeczka. Są one bardzo ważne, dziecko podczas snu rusza cię, może wsadzić sobie rękę między szczeble i może stać mu się krzywda.

Zobacz więcej: Kołdra dla dziecka | Szwalniasnow.pl