Kosmetyki konopne lecz nie dla wszystkich

kosmetyki konopne

Kosmetyki nie należą tylko i wyłącznie do najtrwalszych, ale również do najbardziej ekologicznych i najcenniejszych surowców na świecie. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że jeszcze 100 lat temu praktycznie każda kartka papieru była tworzona z konopi.

Jakie walory ma olej z konopi?

Olej konopny jest przede wszystkim bardzo bogatym źródłem NNKT (głównie kwasu linolowego oraz alfa-linolenowego), które działają niezwykle korzystnie nie tylko wewnętrznie, ale również zewnętrznie.

Warto również wiedzieć, że nienasycone kwasy tłuszczowe nie tylko są w stanie przywrócić nawilżenie suchej skórze, ale również potrafią odbudować jej barierę lipową, nie dopuszczą tym samym do ponownego przesuszenia.

W niezwykle widoczny sposób są wstanie wygładzić skórę, a także wzmocnić jej naturalną odporność. W ten sposób będzie ona mniej wrażliwa, a także nie spowoduje dyskomfortu.

Dla kogo przeznaczone są kosmetyki konopne?

Kosmetyki konopne rekomendowane są przede wszystkim dla skóry dojrzałej, bardzo wrażliwej, trądzikowej, łuszczycowej, atopowej, a także bardzo suchej i szorstkiej.

Nie wszyscy mają świadomość, że produkty tego rodzaju nie tylko świetnie pielęgnują cerę, ale również doskonale ją nawilżają, chronią i wygładzają.

Osoby, które mają cerę dotkniętą AZS i wrażliwą bardzo doceniają kosmetyki konopne ze względu na ich ochronne, łagodzące, a także wzmacniające działanie. Kosmetyki tego rodzaju wpływają również na przyspieszenie regeneracji skóry, redukcji świądu i zaczerwienień skóry. Istotny jest również fakt, ze nie powodują one żadnych reakcji alergicznych.

Warto wspomnieć, że zdecydowanie najbardziej spektakularne działanie będą obserwowały osoby posiadające trądzikową cerę. Dzieje się tak oczywiście ze względu na niesamowite właściwości przeciwzapalne, jakie posiada olej konopny. W efekcie nie tylko cera się uspokaja, ale również wypryski goją się znacznie szybciej, a później będą pojawiały się w zdecydowanie mniejszej ilości. Zredukowane zostanie również przetłuszczenie. W ten sposób skóra odzyska zdrową równowagę.