wycieczka do gruzji

Czy szukasz nowego miejsca na globie? Czy jesteś zmęczony odbywając podróż w to samo miejsce rok w rok. Może chcesz spróbować czegoś nowego.

Wycieczka do Gruzji (czajkatravel.pl) będzie ciekawym wydarzeniem. Kraj ten posiada wiele magicznych i starożytnych cudów. Rozsiane po całym kraju kościoły i zamki, sięgają swojego istnienia do VI wieku. Ponadto i co chyba najważniejsze ludzie są bardzo gościnni i pomocni.wycieczka do gruzji

Gruzja jest małym krajem i nie ma bezpośrednich lotów do wielu jej miast. Głównie loty odbywają się do stolicy tego kraju -Tibilisi.
Miasto to jest położone nad rzeką Kurą i stanowi kulturalny, naukowy jak również przemysłowy ośrodek Gruzji,

Znajduje się jest w wyjątkowej części świata, klimat zmienia się bowiem od podzwrotnikowego śródziemnomorskiego w zachodnich rejonach wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego z drzewami cytrusowymi rosnącymi na pół suchych podzwrotnikowych strefach klimatycznych w regionach wschodnich.

W stolicy jest wiele urokliwych alei gdzie można kupić ładne ręcznie robione pamiątki, począwszy od tradycyjnych sztyletów i mieczy, win i koszulek z motywami gruzińskimi. Jeżeli chodzi o zabytki, żaden podróżnik nie powinien przegapić cerkwi Sameba, a zwłaszcza jej podziemnych kaplic.

Trzy godziny drogi od stolicy jest zupełnie inny świat oferowany przez Stepancminda, senne górskie miasteczko 1750 metrów nad poziomem morza. Metechi jest historyczną dzielnicą Gruzji z kościołem zbudowanym przez legendarnego Demetriusza II. Na relaks po południu idealna jest Narikela. Miejsce gdzie ludzie przybywają dla kąpieli siarkowych i ogrodów botanicznych. To bogate przyrodniczo miejsce słynie również z starożytnej twierdzy. Można więc cieszyć się aromatyczną kawą w jednej z dziesiątek kawiarni w tym historycznym miejscu. Jednak największą atrakcją są wędrówki i wycieczki po Górach Kaukaskich, po nieskazitelnie zielonych pastwiskach górskich z bajkowymi widokami ze szczytów pokrytych śniegiem.