Praktyczne i funkcjonalne kokony dla maluszków

W sklepach z akcesoriami dla dzieci pojawia się co raz więcej rzeczy ułatwiających opiekę na tymi najmniejszymi – nad niemowlakami. Jedną z nich jest niezwykle praktyczny i funkcjonalny kokon, dzięki któremu noszone na rękach dziecko jest stabilne, co znacznie redukuje ryzyko przypadkowego naruszenia jego kręgosłupa.

Kokon dla niemowlaka sprawdza się także podczas snu; zwłaszcza gdy dziecko śpi z dorosłymi istnieje niebezpieczeństwo przypadkowego zgniecenia. Kokona natomiast jest dość sztywny, więc chroni je przed tym. Ponadto kładąc niemowlę w takim kokonie na przykład na wersalce czy kanapie nie trzeba się obwiać, że z niej spadnie, kiedy się obudzi. Dzięki temu, iż łatwo go zwinąć – bez problemu można zabierać kokon w podróże czy na wizyty u znajomych. Jednak jego największą zaletą jest to, że rośnie razem z dzieckiem; kiedy maluch nie mieści się już w kokonie, wystarczy poluzować sznurki i automatycznie staje się większy. Taka regulacja rozmiaru pozwala na dostosowanie jego wielkości do wzrostu i ogólnej sylwetki dziecka.

Producenci oferują kokony niemowlęce w różnych kolorach. Znajdą się wśród nich modele typowo dla chłopca lub dziewczynki, ale na sklepowych półkach nie brakuje także uniwersalnych deseni. Wysokiej jakości materiały zapewniają trwałość produktu. Większość z nich bez problemu można prać w pralce (a chyba każdy rodzic wie, że takie kokony czy rożki przy niemowlaku często ulegają zabrudzeniu), jest więc zatem także niezwykle łatwy w utrzymaniu.

Kokony cieszą się co raz większą popularnością wśród rodziców. Nie tylko zapewniają bezpieczeństwo maluszka nie krępując przy tym jego ruchów, ale także szczelnie otulają jego ciałko – a dzieci ponad wszystko lubią być tulone. Świetnie sprawdza się zarówno w dzień, jak i w nocy. Mnóstwo matek uważa, że kokon jest obowiązkową pozycją na liście zawierającej elementy wyprawki dla swojego niemowlaka.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | SzwalniaSnów.pl