meble skandynawskie meble skandynawskie

Skandynawski styl w naszym mieszkaniu!

Wybór mebli jest bardzo istotny w aranżacji całego wnętrza. W tej chwili na rynku są dostępne w zasadzie wszystkie wiodące marki, kwestią jest wybór odpowiedniego stylu, bo np. meble skandynawskie, pasują do jasnych, nowoczesnych wnętrz.
Projektując wnętrza, najważniejszym punktem jest salon. W zależności jakie meble zamierzamy kupić, należy odpowiednio do nich dobrać kolor ścian i podłogi. Zasada jest dość prosta, w jasnych pomieszczeniach najlepiej prezentuje się jasny kolor mebli, jeżeli natomiast preferujemy ciemne, skórzane kanapy i fotele, nasze wnętrze powinno być ciemniejsze.
Bardzo istotną kwestią są różnego typu dodatki, np. wazony, donice, czy obrazy. Bibeloty doskonale urozmaicają wnętrze, a odpowiednio dobrane podkreślą styl naszego pomieszczenia.
Jeżeli zdecydowaliśmy się, na jasny salon, dobrą propozycją jest dobór dodatków bloomingville. To wiodąca, duńska marka, łącząca oryginalny skandynawski design z elementami stylu vintage. Niezwykle oryginalne przedmioty dekoracyjne od tego producenta, nadadzą wnętrzu ciepłego, a jednocześnie wyrazistego stylu. Godne polecenia są oryginalne donice czy szeroka gama chodników w różnych rozmiarach i kolorach. Firma oferuje także ciekawe meble i dodatki, przeznaczone do kuchni, a także bardzo wygodne fotele wiszące, doskonałe na taras lub do ogrodu.
Styl klasyczny wnętrza, charakteryzujący się najczęściej ciemniejszymi meblami, planujemy raczej w dużych pomieszczeniach. Ciemne meble i ściany, optyczne zmniejszają wnętrze, a duża ilość dodatków dobrze się prezentuje w dużych pomieszczeniach. Jeżeli natomiast nasz salon nie jest zbyt duży, a koniecznie chcemy mieć stylowe meble w ciemnym kolorze, pomalujmy ściany na jasno. Taki kontrast również może być interesujący i nadać naszemu wnętrzu niezwykle oryginalnego charakteru.

Zobacz też: Meble skandynawskie | Opaandcompany.com