Wśród szpilek królują buty włoskie

ItalbutPL - obuwie włoskie na wysokim obcasie

Buty na wysokim obcasie, czyli tzw. szpilki, od lat cieszą się popularnością ze względu na elegancki wygląd. Są niezastąpionym elementem wieczorowych kreacji, randek, specjalnych okazji. Szpilki stały się synonimem szykownego wyglądu i wytworności – ciężko wyobrazić sobie kobietę w długiej wieczorowej sukni zestawionej z obuwiem sportowym. Najbardziej popularne szpilki powstają we Włoszech. Dlaczego akurat obuwie włoskie rządzi wśród butów na wysokim obcasie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Obuwie włoskie słynie od dziesiątek lat z wysokiej jakości, wygody, dobrego wykonania i co najważniejsze wyglądu – sprawdź obuwie włoskie na www.Italbut.pl – nie ma butów bardziej na czasie jeśli chodzi o modę, niż obuwie włoskie i nie powinno nas to dziwić, bowiem projektantów mody we Włoszech jest multum. Jakie zalety posiada jeszcze obuwie włoskie na wysokim obcasie? Otóż stanowi ono także element prestiżu – na całym świecie najbardziej pożądanymi butami wśród Pań są właśnie szpilki.

ItalbutPL - obuwie włoskie na wysokim obcasieFoto: Szpilki MARY CLAUD dostępne w sklepie ITALBUT.pl oferującym obuwie włoskie

Panie często kierują się też argumentem zdrowotności płynącej z noszenia szpilek. Powszechnie uważa się, że poprzez swój kształt obuwie włoskie na wyższym obcasie jest zdrowsze od tego na płaskim. Wyprofilowana podeszwa i podniesienie pięty profiluje stopę, umożliwiając jej osiągnięcie naturalnego ułożenia. Argument ten nie jest jednak potwierdzany przez naukowców, którzy twierdzą, iż szpilki mogą zaburzać pracę układu ruchu.

Stojąc przed wyborem butów na obcasie przede wszystkim kierujemy się ich wyglądem. Warto jednak pamiętać, iż coraz wyższa szpilka to obciążenie dla organizmu. Należy więc dobierać wysokość obcasa kierując się rozsądkiem, aby nie dopuścić do przeciążenia stawów, czy też kręgosłupa.