biznes biznes

Biznes z domu

Obecnie wiele młodych mam zastanawia się nad powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim. Wydłużony macierzyński i program 500+ sprawiły, że młode mamy chętniej i dłużej zostają z małymi dziećmi w domu. Wiele jednak nie chce zajmować się tylko domowymi pieleszami. Ich ambicje obejmują pracę z domu.

Taka forma zarabiania może być wsparciem dla domowego budżetu, ale z czasem może stać się jego podstawą. Mamy najczęściej wiążą swoje biznesy z szeroko rozumianymi robótkami ręcznymi. Szycie, robótki na drutach, produkcja biżuterii. Domowe kosmetyki, mydło, świece zapachowe, ekologiczne detergenty to tylko kilka przykładów przedsiębiorczych mam.
Na senna-sowka.pl możemy zobaczyć jak powinien wyglądać rożek dla niemowląt jest to prawdziwa inspiracja dla początkujących szwaczek.

Podobnie będzie wyglądał rożek dla noworodka. Jest to obecnie bardzo pożądany element wyprawki noworodka. Współczesne mamy poszukują towarów produkowanych jak najbliżej miejsca zamieszkania. W ten sposób wspierają lokalną społeczność i lokalną przedsiębiorczość. Ma to też wpływ na środowisko naturalne. Zmniejsza się zużycie paliwa potrzebnego przy transporcie produktów z dalekiego wschodu.
Mamy produkujące w swoich domach prawdziwe cuda zakładaj grupy wsparcia, na których dzielą się technikami swojej pracy. Doradzają sobie w kwestiach podatkowych, organizacyjnych, technicznych. Zakładają spółki, razem prowadzą działania marketingowe. Szkolą mamy z opieki nad noworodkami, lub np. jak nosić dzieci w chustach dla niemowląt.

Zobacz też: Senna Sówka | Rożek dla noworodka