Wyobraź sobie taką sytuacje: zbliżają się urodziny Twojego dziecka. Masz masę rzeczy na głowie. Prezent, zakupy, lista gości, sprzątanie mieszkania przed przyjęciem. I wtedy przypomina Ci się najważniejszy punkt programu – ciasto na urodziny!. Tort to przecież podstawa. Żadne przyjęcie nie może odbyć się bez dmuchania świeczek i wymyślania życzenia. Ale jakie jest najlepsze ciasto dla dzieci?
Maluchy uwielbiają słodycze. Cukierki, gumy, żelki. Mogłyby jeść tylko to. Ale ciasto to już trudniejsza sprawa. Musi zachęcić wyglądem i przyciągnąć uwagę. Jest kilka produktów, które uwielbia każde dziecko. Należy do nich galaretka. Możemy wybrać taką w ulubionym kolorze malucha lub połączyć kilka odcieni, aby wyczarować magiczne, tęczowe ciasto.
A może lepiej skorzystać z czekoladowych ciastek? Wykorzystanie ich do ozdobienia tortu będzie świetnym pomysłem, który na pewno spodoba się dzieciakom.
W większości sklepów możemy dostać kolorowe posypki. Wybierzmy kuleczki, śnieżynki lub kwiatuszki. Kolorowe i słodkie zachwycą naszą pociechę.
Jeśli nie posiadamy talentu kulinarnego zawsze możemy sięgnąć po pomoc specjalistów. Coraz więcej cukierni oferuje wykonanie tortów dla dzieci w specjalnych kolorach i kształtach. Twoje dziecko ma ulubioną bajkę lub postać z kreskówki? A może interesuje się autami lub jeździ konno? Wszystkie te motywy można przenieść na ciasto. Możliwości są właściwie nieograniczone. Będzie to dodatkowa niespodzianka, gdy podczas przyjęcia wjedzie tort z twarzą księżniczki z bajki lub postacią ulubionego bohatera.
Dzieci kochają niespodzianki oraz słodycze. Połączmy te dwie rzeczy i sprawmy maluchowi dodatkowy prezent. Będzie szczęśliwy, uśmiechnięty i z chęcią zje przygotowane przez nas ciasto. A my będziemy mogli w myślach projektować kolejny tort na zbliżającą się okazję.