woreczki na lawendę

Woreczki lawendowe są ręcznie robione, w środku nich znajduje się wkład lawendowy, dzięki temu te woreczki doskonale odświeżają wnętrza szaf i szuflad. Lawenda doskonale pachnie, odstrasza mole, odświeża nasze ubrania. Tego rodzaju woreczki można zrobić samemu, susz lawendowy można uzyskać poprzez zebranie lawendy i wysuszenie jej.

Materiał na woreczki możemy pozyskać ze swoich starych ubrań. Ten sposób to bardzo prosty pomysł i łatwe wykonanie. Takie woreczki też doskonale chronią nasze ubrania i dają im wspaniały zapach.

Natomiast w sklepach znajdują się woreczki na lawendę, które możemy sami wypełnić suszem lawendowym. Pamiętajmy jednak, że taki susz powinien być pozyskany z plantacji, która znajduje się z dala od dróg i jakichkolwiek miejsc, gdzie są chemikalia. Lawenda rośnie szybko a jej uprawa nie nastręcza zbyt wiele trudności. Dlatego też są firmy, które zajmują się produkcją woreczków lawendowych.

Produkcja takich woreczków przebiega bardzo szybko, część spraw wykonuje się ręcznie część maszynowo. W takich firmach wykorzystuje się lawendę ze specjalnych plantacji. Lawenda jest ekologiczna i nieszkodliwa dla zdrowia.

Lawendowe woreczki dają świeżość i doskonały zapach w naszych szafach. Woreczki są ozdobne a lawenda z ich środka daje niesamowity aromat. W sklepach bardzo często spotykamy nie tylko woreczki napełnione suszem lawendowym ale i suszem z innych kwiatów lub ziół.
Faktem też jest, że przy odrobinie zdolności manualnych takie woreczki możemy wykonać sami sobie.

Zobacz: Woreczki lawendowe