Nawożenie roślin egzotycznych

rośliny egzotyczne

Hodowla roślin egzotycznych może nastręczyć nie lada problemów osobom bez odpowiedniego przygotowania. Poza zapewnieniem optymalnego naświetlenia oraz temperatury i wilgotności powietrza konieczne jest zapewnienie właściwego nawożenia.
rośliny egzotyczneDobór nawozu będzie zależny od preferowanego rodzaju uprawy, zapotrzebowania rośliny oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Na szczęście na rynku istnieje wiele rodzajów suplementów dla roślin np. nawozy Plagron.

Do gleby:
Istnieje wiele rodzajów nawozów przeznaczonych do uprawy w glebie. Zaczynając od preparatów polecanych w pierwszych tygodniach życia rośliny i ułatwiających ukorzenienie po przyspieszające wzrost i pobudzające kwitnienie. Tego rodzaju preparaty zwykle występują w formie płynnej lub granulatu.

Do upraw hydrofonicznych:
Ten rodzaj hodowli wymaga płynnego nawozu wspomagającego wzrost rośliny w obojętnym pH jak również dostarczania roślinie niezbędnych składników odżywczych. Ważne by występowały w jak najlepiej przyswajalnej formie. W ofercie growshop Flora and Fauna znajduje się wybór nawozów przeznaczonych do hodowli hydrofonicznej.

Jak poznać dobry nawóz?
1. Niezależnie od formy (płynny, granulat) nie ulega krystalizacji w opakowaniu.
2. Kontroluje rozwój pleśni i stężenie soli w podłożu.
3. Działa w jak najszerszym zakresie pH.
4. Nie jest rozcieńczony. Im większe stężenie tym ekonomiczniejsze jest jego używanie.
5. Naturalnie stymuluje roślinę do szybkiego wzrostu.
6. Pomaga utrzymać optymalne pH podłoża lub wspomaga wzrost rośliny na nieodpowiednim pH.