pogrzeb Kraków

Przygotowania do pogrzebu to bardzo smutny czas. Jednak, rodzina zmarłego nie może skupiać się wyłącznie na przeżywaniu własnego cierpienia, ktoś musi bowiem zadbać też o całą stronę organizacyjną i praktyczną pochówku. Organizując pogrzeb, trzeba mieć na względzie przede wszystkim wolę zmarłego.

Jeżeli miał on jakieś życzenia dotyczące tego, w jaki sposób chciałby być pochowany, należy życzenia te spełnić- oczywiście jeżeli istnieje taka możliwość. Jeżeli na przykład, zmarły za życia zaznaczył, że chciałby po śmierci zostać skremowany, należy to właśnie zrobić- nawet jeżeli rodzinie nieszczególnie się to podoba! Kremacje zwłok są w naszym kraju, w dzisiejszych czasach, całkowicie legalne. Na terenie całej Polski znaleźć można zakłady pogrzebowe świadczące usługę kremacji zwłok. Usługa ta jest stosunkowo niedroga a zlecenie jej wykonania nie powinno nastręczać absolutnie żadnych trudności.

Ponadto, należy mieć świadomość, że skremowanie zwłok jest w pełni akceptowane przez przepisy Kościoła katolickiego. Zatem, kremacja zwłok w żaden sposób nie stoi na przeszkodzie, aby pochować zmarłego zgodnie z katolickim obrzędem religijnym. Oczywiście, wola zmarłego jest priorytetem, także przy organizowaniu całej oprawy pogrzebu, zaczynając od wyboru rodzaju trumny a kończąc na oprawie wizualnej i muzycznej uroczystości pogrzebowej. Jeśli zaś zmarły nie wyraził za życia żadnych życzeń dotyczących tego, w jaki sposób ma być pochowany, rodzina musi zdać się w tej sprawie na własne wyczucie i własny rozsądek.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium.Krakow.pl