zabawa numer 1 - escape room zabawa numer 1 - escape room

Czym jest escape room?

Pokój zagadek to nowa, wyjątkowo ciekawa i wciągająca koncepcja rozrywki, której każdy może spróbować. Uczestnicy zamknięci są w pokoju o wybranej tematyce i muszą znaleźć sposób, aby wydostać się z niego przed upływem określonego czasu. Cel jak sama nazwa wskazuje (z ang. escape room) jest jeden – wyjść z pokoju.

zabawa numer 1 - escape roomCo dokładnie dzieje się w escape room?

Po wstępnej odprawie opisującej ogólne zasady, przewodnik prowadzi uczestników do drzwi wybranego pokoju zagadek. Gdy drzwi się zamkną, pojawi się wideo wprowadzające, przedstawiające temat i fabułę pomieszczenia oraz instrukcje, jak zacząć. Wtedy grupa zaczyna eksplorować pokój, szukając wskazówek, rozwiązując zagadki i podejmując wyzwania jedno po drugim, aby znaleźć sposób na ucieczkę.

Co jeśli pokój zagadek okaże się zbyt trudny?

Pokoje zagadek są zaprojektowane aby być wyzwaniem, ponieważ trudno jest się dobrze bawić, gdy są zbyt łatwe. Jednakże, gdy łamigłówka będzie zbyt trudna, grupa może poprosić o wskazówki, aby pomóc wam przejść do kolejnego wyzwania. Nie ma się co poddawać. Trzeba walczyć do końca. Escape room to gra, w której każdemu włącza się chęć wygrania.

Dla kogo przeznaczona jest gra typu escape game?

Pokoje zagadek są przeznaczone dla wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę, rozwiązywanie zagadek i szukają nowej i ciekawej formy rozrywki. Niezależnie od tego, czy jesteście grupą przyjaciół, członków rodziny czy współpracowników, każdy znajdzie coś dla siebie. Escape room są również doskonałe do budowania zespołu. Gdy drzwi się zamkną, grupa skupia się na pojedynczym celu wspólnej pracy i próbach ucieczki. W zależności od wielkości pokojów, możemy grać w escape game od 2 do 10 osób. Takie przynajmniej pokoje znajdziemy w Lost Room | Escape Room Kraków – więcej na: http://www.lostroom.pl/