wakacje wakacje

Ubezpieczenie na wszelki wypadek

Okres wakacyjny, to czas wyjazdów bliskich i dalekich. Niektórzy udają się na urlop do rodziny, inni wybierają się na urlop z rodziną. Ładna pogoda, słońce, plaża – wszystko to sprzyja beztrosce i odpoczynkowi.

Jednak by móc cieszyć się w pełni zasłużonym, wolnym czasem z najbliższymi warto pomyśleć przed wyjazdem o ubezpieczeniu. Zwłaszcza jeżeli planujemy wakacje za granicą. Takie ubezpieczenie jest wręcz obowiązkowe w momencie, gdy planujemy uprawiać jakieś sporty, na przykład windsurfing lub kitesurfing, ale warto również o nim pomyśleć gdy w naszych planach głównym punktem jest opalanie się na plaży. Niestety, jak to mówią, nieszczęścia chodzą po ludziach i może nam się przytrafić naprawdę poważny wypadek, prowadzący niekiedy do śmierci.

W takim przypadku, jeżeli dysponujemy wykupionym dodatkowo ubezpieczeniem bardzo często obejmuje ono również przywóz zwłok z zagranicy do kraju. Jest to ważne nie tylko ze względów religijnych, ale również prawnych. W takiej sytuacji dobrze ograniczać liczbę decyzji, które należy podjąć, a sprowadzanie zwłok z zagranicy może się okazać bardzo kosztowne. W związku z tym warto zadbać o to wcześniej. Ubezpieczenie na wakacje to przeważnie wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych i zależy on długości pobytu zagranicą. Możemy je wykupić nawet w ostatniej chwili, jeżeli wcześniej o nim zapomnieliśmy – wiele firm ubezpieczeniowych oferuje taką usługę przez internet.

Wypełnienie odpowiednich formularzy nie jest skomplikowane, a wszelkie potrzebne dane oraz polisa przesyłana jest do nas drogą mailową i za pośrednictwem sms-ów. Pamiętajmy przed wyjazdem o dodatkowym ubezpieczeniu, bo zapewni nam ono spokojny sen podczas urlopu oraz pozwoli cieszyć się każdą chwilą spędzaną z naszymi bliskimi bez zmartwień o koszty leczenia w obcym dla nas kraju.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy