ramki do obrazów ramki do obrazów

Jakie ramy do obrazów są najlepsze?

Trudno sobie wyobrazić pomieszczenie mieszkalne, w którym ściany są całkowicie puste. W zasadzie każdy umieszcza coś na ścianach, aby nadać pomieszczeniu klimatu. Najczęściej są to obrazy, coraz częściej jednak zastępują je nowoczesne plakaty. Jednakże, zarówno tradycyjne obrazy jak i nowoczesne plakaty, dla uzyskania lepszego efektu estetycznego, umieszczane są zwykle w ramach do obrazów.

Jaki materiał wybrać?

Pierwszym trudnym wyborem odnośnie ram do obrazów jest wybór materiału. Najpopularniejsze są jak na razie ramy z drewna. Niewielkie ramki drewniane zdecydowanie dominują nad niewielkimi ramkami z metalu. Jeśli chodzi o ramy większych rozmiarów, tutaj przewaga drewna nie jest już aż tak olbrzymia. Dlaczego jednak ludzie tak często wykorzystują właśnie ramy i ramki drewniane? Może jednak warto czasami zdecydować się na metalowe ramy do obrazów?

Stylowe i trwałe ramy do obrazów

Bez wątpienia, drewniane ramy wybierają osoby, które cenią sobie wnętrza wykonane w dobrym stylu. Po prostu, drewniane ramy do obrazów są bardzo szykowne. Poza tym, uwagę zwraca także ich uniwersalność. Rzecz w tym, że w zasadzie do każdego typu pomieszczenia można znaleźć jakąś pasującą drewnianą ramę do obrazów. Wytrzymałość ramek drewnianych, o ile tylko wykonane są one z solidnego drewna, również nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Co z tym metalem?

Jak powyżej wykazano, drewniane ramy do obrazów są dobrym wyborem. Czy warto więc zastępować je czasami ramami metalowymi? Wydaje się, że może być to dobry pomysł, jeśli urządza się wnętrze wykonane w nowoczesnym, na przykład w skandynawskim stylu. Wnętrza takie są bardzo surowe, obecnych jest w nich niewiele kolorów, stąd też szarość metalu pasuje tam wręcz doskonale.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska