Styl marynistyczny nie tylko na wakacje

dekoracje marynistyczne

Urządzając mieszkanie często zastanawiamy się nad motywem przewodnim. Czasem obawiamy się, że zdominuje on wystrój pomieszczeń i będzie przytłaczać swoją intensywnością. Jednym z takich – uważanych za ryzykowne – motywów są dekoracje marynistyczne. Narzucają one bardzo silne skojarzenia i pozornie nie zostawiają zbyt wiele miejsca na dowolność w wyborze dodatków.

Nie warto jednak bać się eklektycznego łączenia ich z innymi motywami – może to dać bardzo ciekawe rezultaty.Decydując się na styl marynistyczny w łazience możemy zaakcentować go delikatnie, jedynie kolorystyką – czerwień, granat i biel to flagowe barwy tego designu. Dobierając kolor dodatków i ręczników do białych lub szarych płytek zyskujemy możliwość szybkich zmian, jeśli marynistyka nam się znudzi. Możemy też jednak pójść na całość, decydując się na kafelki lub fototapetę z elementami morskimi: kotwicami, statkami, muszlami lub piaszczystą, morską plażą.

Wystrój marynistyczny w kuchni może ograniczyć się do kolorowych dodatków, obrazków na ścianach i fototapety na lodówce, możemy jednak pójść o krok dalej, wykorzystując elementy plecionych lin, koszyczków dekorowanych muszlami, a także wybierając fartuszki i ściereczki w kolorach marynistycznych.

Motywy morskie w sypialni są jednymi z najpopularniejszych. Fototapeta z „widokiem na morze”, obrazki w klimacie marynistycznym, pleciony z liny chodnik, motyw kotwicy, muszle i modele statków to najczęściej spotykany sposób na wprowadzenie bałtyckiego klimatu.Podobnie rzecz ma się z jadalnią – wystarczy kilka pamiątek z wakacji nad morzem, by szybko i niedrogo nadać jej pożądanego charakteru.

Zobacz również: Dekoracje żeglarskie | Snob-shop.pl